Rum Kapitan Morgan

Stojak z rumem Kapitan Morgan ustawiony jest na rogu alejki z alkoholami. Nie ma na nim zbyt wielu butelek, bo ma raczej pełnić funkcję reprezentacyjną i zachęcać klienta do zakupu konkretnego gatunku rumu – gold i black – jeszcze przed wejściem do alejki.

Stojak w kształcie drewnianej skrzyni skrywa skarby kapitana Morgana, czyli kilka butelek promowanego rumu. Nad całością góruje  postać zawadiackiego pirata. Dodatkowo na skrzyni podany jest prosty przepis na podanie rumu i zdjęcia zarówno butelki jak i gotowego drinka z limonką.

Efektowny, przyciągający wzrok stojak i gotowy, prosty przepis na drinka może sprawić, że nawet jeżeli klient skręcał w alejkę aby kupić inny alkohol, może sięgnąć także po butelkę pirackiego trunku.

Warto wspomnieć, że postać Kapitana Morgana nie jest fikcyjna. Ponad trzysta lat temu Morgan zasłynął najpierw jako korsarz, następnie jako gubernator Jamajki, a pod koniec życia jako producent wyśmienitego rumu, który nazwał swoim imieniem. Kapitan Morgan zmarł w 1688 roku, ale rum według jego niezmienionej receptury jest nieprzerwanie produkowany aż po dziś. Ten alkohol wyróżnia się unikalną głębią i intensywnością smaku korzeni, dębu oraz posmaku wanilii. Jednocześnie jest wyjątkowo delikatny, dzięki leżakowaniu w beczkach z jasnego drewna.

ARTYKUŁY Z TEJ SAMEJ KATEGORII